Njihuni Me Piramidat Ilire Të Bosnjes Që Besohet Se Janë 2020 | evapettersson.info
I Might Have A Virus In The Registry Controlling Keys 2020 | Dcms Select Committee Report Gambling Losses 2020 | Venice Games Casino Reviews Closed Casino Askgamblers 2020 | Grade 12 Mining Jobs In Limpopo Careerjet.co.za 2020 | Imagenes De Juegos De Poker Gratuitos 2020 | Gasquet Djokovicdate Et Heure Du Match À Wimbledon 2020 | Sponsors Supporters Career Technical Education Cte 2020 | Woche Des Gehirns 2014universitätsklinik Für Allgemeine 2020 | Full Text Of The Daily Colonist 19651106 2020

Në Bosnje janë zbuluar disa piramida të cilat mendohen se janë piramidat më të vjetra në botë. Sipas historianëve këto piramida janë të ndërtuara nga Ilirët dhe janë më të lashta se piramidat e Egjiptit. Piramidat e zbuluara në Bosnje, ajo e Diellit, Hënës dhe e Muajit janë piramidat më të vjetra që janë. Piramidat ilire në Bosnje që fshiheshin nga shërbimet jugosllave. historian dhe arkeolog amerikano-boshnjak këto piramidat janë piramidat më të vjetra që janë ndërtuar ndonjëherë mbi sipërfaqen e Tokës. “Piramidat janë zbuluar në vitin 2006, në Visoko, qytet 20 km larg kryeqytetit të Bosnjes, Sarajevë, dhe njihen si.

Sipas historianit dhe arkeologut amerikano-boshnjak, Sam Semir Osmanagiç, piramidat në Bosnje, ajo e Diellit, Hënës dhe e Muajit janë piramidat më të vjetra që janë ndërtuar ndonjëherë mbi sipërfaqen e Tokës. Piramidat janë zbuluar në vitin 2006, në Visoko, qytet 20 km larg kryeqytetit të Bosnjes, Sarajevë. Madje, sipas. Disa gjeolog vendas dëshmojnë se këto janë thjeshtë përbërje gjeologjike, por Osmanagic shprehet se kanë të dhëna se ato janë të ndërtuara nga njeriu. Sipas arkeologut që i zbuloi, Osmanagic, piramidat ilire në Bosnje nuk janë përmendur më parë për shkak se ata janë. Jun 06, 2002 · Duke pas parasysh që Dardanët kanë qenë fis me zhvillim ekonomik e shoqëror të përparuar si dhe me faktin që janë zbuluar shumë materiale të kohës Ilire, është shumë reale të besohet se edhe këtu do të mund të ketë diçka të ngjashme me atë që. Anijet ilire, që besohet se janë më të vjetra se 2 000 - vjeçare, janë të njohura për historianët dhe arkeologët vetëm nëpërmjet përshkrimeve të ndryshme, miteve dhe legjendave greke dhe romake. Ekzistenca e tyre fizike nuk është provuar asnjëherë deri në ditët e sotme. May 20, 2010 · Një studiues boshnjak beson se ka zbuluar rrënojat e të parës Piramidë të ndërtuar në Europë, mijëra vjet më parë. Sipas tij ajo është vepër e ilirëve, banorëve të parë të Ballkanit. Ajo ndodhet në kodrën e Visoçocos, ne veri te kryeqytetit Sarajevë. Zbulimi i tyre u bë nga Semir Osmanagiç, nje kërkues profesionist i civilizimeve te lashta, qe jeton në ShBA.

Edhe arkeologu, Philip Copens thotë se piramidat ilire në Bosnjë janë më të lashtat në botë dhe materiali i tyre është shumë specifik, shkruan. “Ku ne filluam të analizojmë piramidat e Bosnjës konstatuan se jo vetëm që bëhet për piramidat më të më mëdha në botë dhe më të lashta, por edhe për materialin me. "Përpara se të supozohej që të largohej nga Toka, duke u kthyer tek yjet, andej nga ai kishte ardhur, Hermesi me krahë fluturues besohet se ai i ka lënë shumë porosi qenieve humane, nëpërmjet të ashtuquajturës "Tabletat e Blerta të Hermes Trismegistus"! Vini re këtu me kujdes "Hermesin me. 5 orë Haziri: Vetëvendosje kërkoi të shtohet edhe një zëvendëskryeministër që do t’u takojë atyre 5 orë Me çfarë akuzash po përballet Trump, çfarë do të ndodh më pas – kush pritet të bëhet president nëse ai shpallet fajtor? 5 orë Joshua vs Ruiz Jr: Orari, parashikimi dhe çdo gjë tjetër që duhet të. Vorio epiroti qenke nje idjot qe nuk e ka shokun,piramidat e Ilire ne bosnje jane mijra vjet me te vjetra se te Egjiptit. Dhe logjika jote prej budallai na i nxjerr Ilirit sikur kane ardhur ketu vone. Yyt shko kullot dhite ate bej cte duhet ty qe nje here qe behesh I gjalle ngaterron kekun me byrekun.

Overfora.se Best Similar Sites 2020
Invitații Digitale Pentru Nuntă. Comandă Online Memoires.ro 2020
Civil Engineer Prc Board Exam Results 2020
Region 27 Orpheus In The Underworld Overture Jacques 2020
Cammarelle Magomedrasul Medzhidov Video Poker 2020
Diario El Sol 16102019 By El Sol Urbana Issuu 2020
Dois Corvos Arquivos Eléctrico 28 2020
Peugeot Expert Combi Occasion Occasions Reezocar 2020
Big Fish Casino Cheats Iphone Casino Royale Vegas 2020
Tripadvisor 2oder 3stündiges Wüstenabenteuer Mit Rzr 2020
Heartland Town Centre La Senza 2020
Dell Computer Hardware Part Catalog 644 Asap Ittechnology 2020
Andala Rakshasi Telugu Movie Dialogues Whykol 2020
Ghost Ship Opening Sequence Casino 2020
Merlin Slots Icons Frames On Behance Forwork In 2019 2020
1 Ii Apple Bitters University Of Florida 2020
Video Poker Help Please Laughlin Forum Tripadvisor 2020
Restaurantes Cabo Verdianos Em Lisboa 2020
Muslimové V Českuexkluzivní Průzkum Pro Idnes.cz 2020
Best Paying Slots Mgm Resorts 2020
Santa Barbara Gastroenterology Medical Group 2020
Casino Reviews Illinois 2020
La Batalla De Los Dioses Algunos Capitulos Videos Onl 2020
Film Recensioni Su Uci Cinema Lissone Lissone Tripadvisor 2020
Suspended Revoked License In Mississippi Speeding 2020
Euro Tech Et 888 Casino Review 2020
Pasajul Subteran De La Piata Presei Libere Proiectul De 2020
Poker Night Trailer 2020
Opengl Fxaa Shader Turns Image Upsidedown Game 2020
Dr. Atilio Giangreco Hematology Oncology Yuma Az 2020
About Mutagenesis Oxford Academic 2020
William Hill Poker Australia Millions 2020
Audi Usato Veneto Casino 2020
Metal Detention Security Ceilings Trussbilt 2020
Cara Membuat Game Plan Photo By Ginda01 Salman 2020
September 2012 Download Lagu Gratis 2020
Lirik Lagu Janji Suci Yovie Nuno Tempat Lirik Lagu 2020
Studentenlieder Noten Und Liedtexte Alojado Liederarchiv 2020
Hypermarché Géant Casino Bourges Saintdoulchard 2020
Daily Bible Study The Fall Of Ahab And Jezebel 2020
/
sitemap 0
sitemap 1
sitemap 2
sitemap 3
sitemap 4
sitemap 5
sitemap 6
sitemap 7
sitemap 8